Dlaczego tak ważne jest, by przy lekturze Pisma Świętego pamiętać o potrzebie wyjaśniania go tak, jak czyni to Kościół??? Co lub

Kategoria: Religia > Inne prace

Wyjaśnianie Pisma Świętego jest ważne, gdyż nie ma sensu bierne śledzenie tekstu. Coś co czytamy, by dotarło do naszej świadomości musi być przez nas zrozumiane.

Kościół wyjaśnia Pismo Święte na podstawie tradycji, czyli przekazu zachowanego w pismach ojców Kościoła. Wyjaśnia nam też biskup Watykanu – Ojciec Święty Jan Paweł II oraz jego pomocnicy – biskupi. Jeśli nie interpretowalibyśmy jak naucza Kościół zaczęlibyśmy rozumieć każdy fragment inaczej. Każde zdanie interpretowalibyśmy literalnie - co poszczególne słowo oznacza. Przez to, że ludzie zaczęli tłumaczyć każde zdanie powstawały różne teorie, które były początkami sekt. Należy słuchać kościoła, bo Kościół przekazuje nam wszystko przez tradycję wspieraną przez Ducha Świętego.

Różne fragmenty wyjaśniają nam katecheci. Uczestnictwo we wspólnotach np.w Oazie pomaga zrozumieć tekst przesyłany do nas od Boga, podczas dyskusji. By głęboko zrozumieć sens wiary warto uczestniczyć w pielgrzymkach, festiwalach ( np. ”Młodzi i Miłość,,).

Odkrywanie w Biblii tajemnic Bożych może nam utrudniać język, styl jakim jest napisany ST i NT. Używane są tam słowa, które dziś mają inne znaczenie lub po prostu nie istnieją Nie zawsze możemy wszystko zrozumieć, ale zawsze pomoc można znaleźć wysłuchując Homilii, wygłaszanej przez kapłana, podczas sprawowania Mszy Świętej czy podczas rekolekcji.

Zniechęcić nas może oprawa graficzna: mała czcionka, brak ilustracji, brzydki, pożółkły papier, grubość czy ciężar Biblii. Liczba stron wręcz przeraża czytelników.

Mimo tego, nie ma na świecie takiej księgi, która została przetłumaczona na tyle języków, wydrukowana w tylu egzemplarzach, rozprowadzona w tylu miejscach co Biblia!Spróbuj na http://zadane.pl. Rozwiązują 2500 zadań dziennie!
Dodana 2005-09-08 12:31:15 przez [ Ola Gucka ]. ID: 3478

Szukaj innych materiałów. Mamy ich: 120 156!:
Twoja wyszukiwarka
Ta praca jest plagiatem? Aby zgłosić plagiat skorzystaj z formularza kontaktowego.
Aby móc komentować zarejestruj się w naszym serwisie, lub jeśli masz konto zaloguj się
Strona główna