Sprawozdanie z \"Krzyżaków\"

Kategoria: Język polski > Pozytywizm

Przeczytałam już wiele lektur i wszystkie wywarły na mnie wielkie wrażenie. Jednak książka pt. "Krzyżacy" H. Sienkiewicza po prostu zafascynowała mnie. W powieści tej występują zarówno postacie historyczne (prawdziwe), jak i fikcyjne (zmyślone).

Według mnie, ważną rolę w "Krzyżakach" odegrali wspaniali bohaterowie: Zbyszko i Maćko z Bogdańca, Danusia, Jagienka i Jurand. To właśnie oni sprawili,że tę powieść czyta się z zainteresowaniem.

Cała fabuła obejmuje bitwę pod Grunwaldem, a także dzieje małżeństwa Zbyszka z Jagienką. Akcja w "Krzyżakach" jest wartka. Czytając tę książkę, można się przenieść w inny świat - świat średniowiecznych rycerzy, książąt i pięknych panien. Jednak wadą "Krzyżaków" jest to, że występowały momenty, w których można się było zanudzić i trudno było przez nie przebrnąć, np. na początku powieści Maćko i Zbyszko siedzą w gospodzie i opowiadają o swoich przygodach osobom siedzącym obok.

Sienkiewicz wspaniale wykazał w swej powieści okrucieństwo, dwulicowośc i obłudę Krzyzaków. Dzięki temu, że przeczytałam tę książkę dowiedziałam się, jacy naprawdę byli zakonnicy.

To wspaniała powieść, która podpowiada nam, jakim być i co trzeba robić, aby stać się człowiekiem prawym i dobrym, tak jak średniowieczni rycerze. Poza tym "wciąga" czytelnika i pozwala mu wyobrazić sobie przygody, które przeżywali bohaterowie "Krzyżaków".


Spróbuj na http://zadane.pl. Rozwiązują 2500 zadań dziennie!
Dodana 2005-09-06 12:21:55 przez [ ]. ID: 322

Szukaj innych materiałów. Mamy ich: 120 156!:
Twoja wyszukiwarka
Ta praca jest plagiatem? Aby zgłosić plagiat skorzystaj z formularza kontaktowego.
Aby móc komentować zarejestruj się w naszym serwisie, lub jeśli masz konto zaloguj się
Strona główna