Charakterystyka Marka Winicjusza

Kategoria: Język polski > Pozytywizm

Marek Winicjusz był siostrzeńcem Petroniusza. Służył w legionach rzymskich. Był wysoki,a jego duże ciemne oczy i ciemne włosy upiększały go jeszcze bardziej.

Gdy Winicjusz nie znał jeszcze trybu życia chrześcijan był niezbyt człowiekiem, nie zwracał uwagi na biedniejszych ludzi, a najbardziej obojętny był dla służby.

Winicjusz jako żołnierz upodabniał się do innych żołnierzy i szukał najprostszej drogi do celu. Chciał wszystko zdobywać bez najmniejszego trudu.

Marek bardzo kochał wuja Petroniusza, dlatego chętnie słuchał jego rad, w najrozmaitszych sprawach, szczególnie dotyczących Ligii. Gdy Marek Winicjusz poznał jak żyją chrześcijanie i był jednym z nich zrozumiał swój błąd, zrozumiał też, że był bardzo okrutny. Od tej pory Winicjusz zaczął szanować ludzi gorszych od niego. Stał się zupełnie innym człowiekiem. I stwierdzam, że początkowo postać Marka Winicjusza nie podobała mi się. Jednak najważniejsze jest to, że Winicjusz zrozumiał swój błąd i zmienił się na lepsze. Moim zdaniem postać ta była o dobrym sercu i o pewnej granicy

okrutności. Była bardzo interesująca i ciekawa.

Spróbuj na http://zadane.pl. Rozwiązują 2500 zadań dziennie!
Dodana 2005-09-06 12:31:47 przez [ Buka ]. ID: 2013

Szukaj innych materiałów. Mamy ich: 120 156!:
Twoja wyszukiwarka
Ta praca jest plagiatem? Aby zgłosić plagiat skorzystaj z formularza kontaktowego.
Aby móc komentować zarejestruj się w naszym serwisie, lub jeśli masz konto zaloguj się
Strona główna