Opis Szatana z siódmej klasy

Opis Szatana z siódmej klasy


Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z VII klasy” jest Adam Cisowski- tytułowy szatan. Został tak nazwany przez profesora Gąsowskiego, ponieważ rozwiązywał zagadki trudne, skomplikowane, które z pozoru były nie do rozwikłania.
Adaś ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum. Jego ojciec to szanowany lekarz, a matka wzorowa kobieta poświęcająca się całkowicie rodzinie. Jest on najstarszy spośród czwórki rodzeństwa.
Adam to trochę nieforemny chłopak, nieco pękaty, z roztrzepaną czupryną. Sądząc po jego budowie jest wysportowany i silny. Spojrzenie ma śmiałe i dziwnie przenikliwe. Tymi to właśnie oczyma oczarował serce pięknej Wandy.
Chłopiec jest inteligentny, sprytny, przebiegły, wesoły, odważny, uczciwy, koleżeński, chętny do pomocy wszystkim. Bez wahania rezygnuje z wyjazdu nad morze- chce pomóc profesorowi, a poza tym ma nadzieje przeżyć wyjątkową przygodę. Dowcipny i bezpośredni Adam w towarzystwie Wandy wyraźnie zawstydza się- to dla tego, że zakochał się w dziewczynie. Jest bardzo czuły na krzywdę innych- całą noc spędza na poszukiwaniu pomyłki w księgach prowadzonych przez Szostaka. Adam nie kłamie i umie przyznać się do błędu- tak postąpił na lekcji historii. Nie chwali się swoimi osiągnięciami, nie uważa się za kogoś wyjątkowego. Podejmuje każde wyzwanie. Jest dyskretny i umie dochować tajemnicy. Jako detektyw chłopak pracuje dokładnie i systematycznie. Ma silna wolę, dzięki której nie poddaje się i nie załamuje nawet gdy ponosi porażki.
Kornel Makuszyński przedstawił Adama jako chłopca wspaniałego, przypominającego ideał. Moim zdaniem Adaś to uparty chłopak, który zawsze chce dopiąć swego i najsympatyczniejszy „szatan” o jakim słyszałam.

Spróbuj na http://zadane.pl. Rozwiązują 2500 zadań dziennie!
Dodana 2005-09-06 12:56:16 przez [ m@rych@ ]. ID: 1896

Szukaj innych materiałów. Mamy ich: 120 156!:
Twoja wyszukiwarka
Ta praca jest plagiatem? Aby zgłosić plagiat skorzystaj z formularza kontaktowego.
Aby móc komentować zarejestruj się w naszym serwisie, lub jeśli masz konto zaloguj się
Strona główna