Charakterystyka głównego bohatera "Opowieści Wigilijnej"

Dzięki nim Scrooge natychmiast odmienił totalnie sposób życia. Od tej pory śmiał się szczerze i serdecznie. Uśmiechem obdarzał każdego przechodnia i najczęściej otrzymywał podobny gest. Uwielbiał gawędzić ze znajomymi. Był zawsze pomocny. Swój majątek podzielił między ubogich, co sprawiło mu niebywałą radość i satysfakcję. Zaczął szczęście innych przekładać ponad swoje:

"Odtąd Scrooge robił więcej dobrego, niż przyrzekł; nie tylko dotrzymał słowa, wskazywano go za przykład zacnego obywatela. Dla małego Tomaszka stał się drugim ojcem. Był wzorowym panem, zwierzchnikiem, przyjacielem, najzacniejszym z ludzi."

Osoba Ebenezera Scrooge'a stanowi niewątpliwie ciekawą postać, od której można się wiele nauczyć. Potępiam jego postawę przed przemianą, natomiast podziwiam za zmianę na lepsze, po wizycie Duchów. Tak, moim zdaniem powinien się zachowywać wzorowy obywatel, pracodawca i przyjaciel.

W przeszłości popełnił mnóstwo błędów i był uosobieniem najgorszych cech, jednak tym bardziej należy docenić jego radykalną przemianę. Przecież w życiu nie chodzi o to, aby nie popełniać błędów, lecz aby je zrozumieć i umieć naprawić.Spróbuj na http://zadane.pl. Rozwiązują 2500 zadań dziennie!
Dodana 1970-01-01 01:48:14 przez [ Iducha ]. ID: 2518

Szukaj innych materiałów. Mamy ich: 120 156!:
Twoja wyszukiwarka
Ta praca jest plagiatem? Aby zgłosić plagiat skorzystaj z formularza kontaktowego.
Aby móc komentować zarejestruj się w naszym serwisie, lub jeśli masz konto zaloguj się
Strona główna