Historia nauczycielką życia

HISTORIA NAUCZYCIELKĄ ŻYCIAMoim zdaniem powinno to twierdzenie wyznaczać ciąg dziejów ludzkości. Działo się jednak inaczej. Temat jest tylko tezą wszech mian szlachetną i pouczającą.

Co się jednak nauczyłam z historii? Jeżeli jest wojna to giną ludzie. Prze ciesz całe dzieje ludzkości to jest historia wojen. Wychodzi na to, że ta „nauczycielka” uczy jednego a jej niepoprawni uczniowie robią co innego.

W czasie I Wojny Światowej zginęło 10 mil. Ludzi. Powołano Ligę Narodów (Podobne do ONZ) ale w 1939r. wybuchła II Wojna Światowa, której „bilans” zakończył się 53 mil. Istnień ludzkich. Twierdzenie:

Moim zdaniem „Historia nauczycielką życia” jest przenośnia do rozważań typowo akademickich i uniwersyteckich.

W 1939r. Polska jak zawsze lojalna dla swoich sojuszników (Francja i Anglia) podjęła jak się okazało beznadziejny opór (Hel; Westerplatte; Warszawa; Armia „Poznań”) licząc na pomoc. W tym czasie na Zachodzie odbywała się „Dziwna Wojna”. W Jałcie Churchill i Roosevelt „sprzedali” Polskę Stalinowi. Nastał nowy wiek i okazuje się, że ci co nas zdradzili są naszymi przyjaciółmi.

„Historia nauczycielką życia”- Gdzie tu jest nauka historii, gdzie tu się mieści holocaust, gdzie się podziała godność ludzka, gdzie w tym czasie była nauka historii?

Potem były Bałkany. Teraz mamy Czeczenię, Irak, Afganistan, Dzieci w Osetii.

Ja ze swojej strony : „ Mamo Historio pomóż”

Spróbuj na http://zadane.pl. Rozwiązują 2500 zadań dziennie!
Dodana 2005-09-07 14:18:25 przez [ sagusss ]. ID: 4755

Szukaj innych materiałów. Mamy ich: 120 156!:
Twoja wyszukiwarka
Ta praca jest plagiatem? Aby zgłosić plagiat skorzystaj z formularza kontaktowego.
Aby móc komentować zarejestruj się w naszym serwisie, lub jeśli masz konto zaloguj się
Strona główna